Laukkakilpailut 9.1.2011 TULOKSET

Info

▪ VIP kisapäivää edeltävänä päivänä kello 18.
▪ Vastuuhenkilö: Dea / Aghast.
▪ Kilpailut ovat Virtuaalisen Laukkajaoksen alaiset.
▪ Tulokset arvotaan puolueettomasti usealla eri arvontakoneella.

Rajoitukset:

▪ Avoinna ryhmien 2, 3 ja 5 hevosille.
▪ Ikärajat: xx: 2-8v, muut: 3-8v (risuesteet xx: 3-10v, muut: 4-10v).
▪ Yhteen lähtöön otetaan 2-15 hevosta. Maiden- ja allowance-lähdöt voidaan jakaa tarvittaessa kahteen osaan. HUOM! Jos lähtöön tulee vain yksi hevonen, voin omistajan toiveesta siirtää sen toiseen hevoselle sopivaan saman tason lähtöön. Mikäli haluat näin tehtävän, mainitsethan tästi ilmoittautumismailissasi.
▪ Enintään 1 lähtö / hevonen / päivä.
▪ Enintään 3 hevosta / lähtö / henkilö.

Sanastoa:

▪ Furlong = n. 201m
▪ T = lähtö juostaan nurmella
▪ D = lähtö juostaan hiekalla
▪ 3v+ = lähtö on avoin 3-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ 4v+ = lähtö on avoin 4-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ f&m = lähtö on avoin tammoille
▪ c&g = lähtö on avoin oreille ja ruunille
▪ ryhmä 1: xx
▪ ryhmä 2: ox, aa, pox, berb
▪ ryhmä 3: x, ish, rbsh
▪ ryhmä 4: at, tersk, turk
▪ ryhmä 5: qh, ph, app, qox, appqh
LJ:n sanasto

Osallistuminen:

▪ Kilpailuosallistumiset lähetetään osoitteeseen [email protected] määräaikaan mennessä otsikolla LJ 9.1.2011 muodossa:

Lähtö [nro]
ikä rotu-skp Hevosen nimi - om. Omistaja

Eli esimerkiksi:
Lähtö 3: Allowance 2000m T, avoin 3v+
3v ox-t Papilio Indra - om. Dea
5v ox-o Nazeem - om. Dea


Palkinnot:

Maiden: 15 000 - 9 000 - 6 000 - 3 000 - 1 500 v€
Allowance: 30 000 - 18 000 - 12 000 - 6 000 - 3 000 v€
G3: 75 000 - 45 000 - 30 000 - 15 000 - 7 500 v€
G2: 100 000 - 60 000 - 40 000 - 20 000 - 10 000 v€
G1: 190 000 - 114 000 - 76 000 - 38 000 - 19 000 v€
Pratap Elíta Cup: 350 000 - 210 000 - 140 000 - 70 000 - 35 000 v€
Pratap Caye Handicap: 350 000 - 210 000 - 140 000 - 70 000 - 35 000 v€
Pratap Cvet Cup: 350 000 - 210 000 - 140 000 - 70 000 - 35 000 v€

Lähdöt:

Lähtö 1: G3 1600m D, avoin 3v+, ryhmälle 2
Lähtö 2: G3 3000m D, avoin 4v+, ryhmälle 2
Lähtö 3: G2 1600m D, avoin 3v+, ryhmälle 2
Lähtö 4: G1 1600m D, avoin 3v+, ryhmälle 2

Lähtö 5: G3 1609m D, avoin 3v+, ryhmälle 3
Lähtö 6: G3 2000m D, avoin 3v+, ryhmälle 3
Lähtö 7: G2 1800m D, avoin 3v+, ryhmälle 3
Lähtö 8: Pratap Elíta Cup G1 2000m D 4v+ tammoille ryhmälle 3 (PC Mares Prep)
Lähtö 9: Pratap Caye Handicap G1 2000m D 4v+ oreille ja ruunille ryhmälle 3 (PC Colts Prep)
Lähtö 10: Pratap Cvet Cup G1 2000m T 4v+ ryhmälle 3 (PC Turf Prep)

Lähtö 11: G3 300m D, avoin 3v+, ryhmälle 5
Lähtö 12: G3 800m D, avoin 3v+, ryhmälle 5
Lähtö 13: G2 500m D, avoin 3v+, ryhmälle 5
Lähtö 14: G1 500m D, avoin 3v+, ryhmälle 5


Tulokset:

(tulokset tulleet 8.1. klo 20:45)
Lähtö 1: G3 1600m D, avoin 3v+, ryhmälle 2
1. 5v ox-t SA Basheerah ox - om. Shadiya Arabians 75 000v€
2. 7v ox-o RIFA's Seven Nobles ox - om. Shadiya Arabians 45 000v€

Lähtö 2: G3 3000m D, avoin 4v+, ryhmälle 2 PERUTTU
5v ox-t VN Echo of Hallucination ox - om. Break

Lähtö 3: G2 1600m D, avoin 3v+, ryhmälle 2
1. 6v ox-o CRE's Al Banjora ox - om. Break 100 000v€
2. 4v ox-t Kiara - om. Dea 60 000v€
3. 3v ox-t SA Faizah ox - om. Shadiya Arabians 40 000v€
4. 5v ox-t SA Zaphirah ox - om. Shadiya Arabians  20 000v€

Lähtö 4: G1 1600m D, avoin 3v+, ryhmälle 2
1. 4v ox-t Eliza - om. Dea 190 000v€
2. 4v ox-o SA Marwan Shafiq ox - om. Shadiya Arabians 114 000v€
3. 7v ox-o SA Zafeer Haziq ox - om. Shadiya Arabians 76 000v€
4. 7v ox-t SA Majidah ox - om. Shadiya Arabians 38 000v€
5. 5v ox-t Caliana - om. Dea 19 000v€
6. 8v ox-o O Bey Miclio ox - om. al Qadir
7. 5v ox-t Isra al Malaika - om. Dea 

Lähtö 5: G3 1609m D, avoin 3v+, ryhmälle 3 PERUTTU
3v x-t Kery's Homura - om. Keryston Estate

Lähtö 6: G3 2000m D, avoin 3v+, ryhmälle 3 PERUTTU

Lähtö 7: G2 1800m D, avoin 3v+, ryhmälle 3 PERUTTU
8v x-r Kery's Curse - om. Keryston Estate

Lähtö 8: Pratap Elíta Cup G1 2000m D 4v+ tammoille ryhmälle 3 (PC Mares Prep) PERUTTU
5v x-t Kery's Akaiito - om. Keryston Estate

Lähtö 9: Pratap Caye Handicap G1 2000m D 4v+ oreille ja ruunille ryhmälle 3 (PC Colts Prep) PERUTTU

Lähtö 10: Pratap Cvet Cup G1 2000m T 4v+ ryhmälle 3 (PC Turf Prep) PERUTTU

Lähtö 11: G3 300m D, avoin 3v+, ryhmälle 5 PERUTTU

Lähtö 12: G3 800m D, avoin 3v+, ryhmälle 5 PERUTTU

Lähtö 13: G2 500m D, avoin 3v+, ryhmälle 5
1. 4v qox-o Riani Thariq - om. Dea 100 000v€
2. 3v qox-t Crashboombang - om. Dea 60 000v€

Lähtö 14: G1 500m D, avoin 3v+, ryhmälle 5
1. 4v qh-t Another April GA - om. Dea 190 000v€
2. 5v qh-t I May Show GA - om. Dea 114 000v€


Ulkoasun ©: Dea
virtuaalitalli. a SIM-game stable.